Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Tojza
pomaga przedsiębiorcom w sprawach prawnych związanych z ich biznesem a osobom fizycznym w rozwiązywaniu ich osobistych problemów prawnych

O kancelarii

Kancelaria przyjęła formę „butikową”, co pozwala na osobistą relację z Klientami, którzy nie trafiają w tryby wielkiej korporacji, gdzie każdą ich sprawę prowadzi inny prawnik. Klienci Kancelarii wśród naszych atutów wskazują na terminowość i wysoką jakość merytoryczną świadczonych usług, dostosowaną do indywidualnych potrzeb, pełne zaangażowanie Kancelarii z uwzględnieniem wzajemnego zaufania. Opieka prawna, zwłaszcza stałych Klientów daje możliwość unikania problemów prawnych zanim jeszcze się one pojawią, zapewniając spokój i bezpieczeństwo. Zaistniałe problemy prawne rozwiązujemy szybko i efektywnie, by nie zakłócać funkcjonowania firmy, czy prywatnego życia Klienta.

Właścicielem Kancelarii jest radca prawny Tomasz Tojza, wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy, który od 2003 roku świadczy profesjonalną i kompleksową obsługę prawną na rzecz osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą, oraz osób prawnych i jednostek nie posiadających osobowości prawnej, takich jak spółki prawa handlowego, fundacje, stowarzyszenia. Od 2017 roku Tomasz Tojza jest wpisany na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu i Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.
Radca prawny zobowiązany jest do zachowania tajemnicy i zasad etyki zawodowej.

Mec. Tomasz Tojza specjalizuje się w prawie spółek, doradztwie korporacyjnym i transakcjach M&A (połączenia i przejęcia) oraz w prawie nieruchomości i inwestycji budowlanych. W tym zakresie doświadczenie zdobywał zarówno uczestnicząc w bieżącej obsłudze spółek, jak i w jednostkowych dużych zadaniach. W tych sprawach z powodzeniem reprezentował Klientów w procesach sądowych, w tym przed Sądem Najwyższym.
Odrębnym zakresem zainteresowania mecenasa Tomasza Tojzy są zagadnienia związane z prawem własności intelektualnej oraz prawem nowych technologii, w tym e-commerce oraz technologii blockchain i smart contract (inteligentna umowa).
Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Tojza ściśle współpracuje z doradcami podatkowymi i profesjonalnymi księgowymi. Od wielu lat współpracuje też z uznanymi i zaufanymi kancelariami notarialnymi.

Usługi prawne mogą być wykonywane przez różnych „prawników”. Pojęcie „prawnik” może być różnie rozumiane. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie każdy prawnik, to radca prawny, czy adwokat, ale każdy radca prawny, czy adwokat to prawnik. A różnica jest ważna. Przygotowanie do pracy w zawodzie radcy prawnego poprzedza długa, wymagająca, dwuetapowa edukacja: magisterskie studia prawnicze, uzupełnione praktyką zawodową a następnie 4-letnia aplikacja radcy prawnego prowadzona przez Okręgowe Izby Radców Prawnych. Zdobycie szczegółowej wiedzy, ciągłe jej aktualizowanie i poszerzanie wraz ze stosowaniem jej w praktyce zawodowej gwarantuje uzyskanie pełnego profesjonalizmu w wykonywaniu zawodu radcy prawnego połączonego z odpowiedzialnością za jakość świadczonych usług.